Spółka GiT - Siła solidnej Księgowości - Gdynia

7 cech charakteryzujących dobre biuro rachunkowe.

Jesteś w trakcie poszukiwania dobrego biura rachunkowego? Jesteś na etapie zakładania firmy bądź jesteś niezadowolony z usług dotychczasowego biura księgowego? Chodź obecnie, prawo nakłada na biura rachunkowe obowiązek ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej warto dokładnie zastanowić się dokonując wyboru księgowego. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności w przyszłości.

W dzisiejszym artykule przybliżymy cechy jakimi powinno charakteryzować się profesjonalne biuro rachunkowe. Zapraszamy do lektury.

1. Aktualna, fachowa wiedza księgowa

Mnogość zmieniających się przepisów, liczne aktualizacje prawa handlowego, nowe podatki czy obowiązki mogą przysporzyć bólu głowy niejednemu przedsiębiorcy. Każdy przedsiębiorca oczekuje od swojego księgowego profesjonalnego doradztwa oraz rzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowy.


Błędy w obsłudze księgowej firm, nierzetelność czy nieterminowość mogą narazić niejednego przedsiębiorcę na przykre konsekwencje finansowe i nie potrzebny stres. Dobry księgowy to taki, dla którego wykonywany zawód jest zarazem pasją. Kadra biura rachunkowego powinna uczestniczyć w licznych szkoleniach oraz być na bieżąco z aktualnymi przepisami prawa.

2. Doświadczenie biura rachunkowego

Jeśli chcemy uniknąć ryzyka powierzenia swoich ksiąg rachunkowych amatorom, powinniśmy dokładnie sprawdzić staż danego biura księgowego na rynku. Im więcej firm posiada w swoim portfelu oraz im dłużej jest na rynku, tym możemy być spokojniejsi o jakość usług księgowych. Jeśli prowadzimy działalność wymagającej konkretnej, fachowej wiedzy księgowej jak np. transport międzynarodowy, warto skorzystać z ofert biur wyspecjalizowanych w danej branży.

3. Elastyczna oferta biura księgowego

Biura księgowe pracują na różnych warunkach. Warto wybrać takie, które będzie dla nas najodpowiedniejsze. Niektórzy księgowi wymagają dostarczania dokumentów księgowych osobiście innym zaś wystarczy skan posiadanych dokumentów księgowych, a niejednokrotnie jest prowadzona wpełni online. W zależności o charakterystyki prowadzonego biznesu. Przed zawarciem umowy z biurem rachunkowym warto dowiedzieć się na jakich warunkach pracuje i jak będzie wyglądać obsługa waszej firmy.

Doświadczony zespół ksiegowych z biura rachunkowego GIT z Gdyni

4. Kompleksowa oferta kadrowo - księgowa

Decydując się na outsourcing usług księgowych warto sprawdzić czy oferta danej firmy spełnia nasze oczekiwania. Niezwykle istotne jest by dana firma księgowa w swojej ofercie, oprócz podstawowych usług księgowych oferowała profesjonalne doradztwo księgowe, obsługę kadr i płac, prowadzenie KPiR czy doradztwo prawno- podatkowe.

W zależności od charakterystyki naszego biznesu i planu jego rozwoju, warto rozważyć usługi firmy, która zatrudnia specjalistów księgowych, kadrowych czy finansowych z wielu branż. Dzięki czemu będziemy mieli pewność, że biuro rachunkowe spełni nasze teraźniejsze i przyszłe potrzeby i oczekiwania.

5. Zaangażowanie i wysoka jakość obsługi

Prawie każdy przedsiębiorca, który chce rozwijać swój biznes zmaga się z brakiem czasu. Mnogość zmieniających się przepisów oraz skomplikowany system podatkowy potrafi przyprawić o zawrót głowy niejednego nawt doświadczonego przedsiębiorcę.

Dobre biuro księgowe powinno na bieżąco informować nas o zmieniających się przepisach księgowych, podatkach do zapłaty czy brakujących dokumentach. Tak by decydując się na outsourcing usług księgowych, w możliwie maksymalnym stopniu mógłbyś skupić się na prowadzeniu i rozwoju swojego biznesu.

6. Stosunek ceny usług księgowych oraz ich jakości, do skali i rodzaju naszego biznesu.

Najczęściej zbyt niska cena usług księgowych wiąże się z ich niska jakością. Oszczędności w tym aspekcie mogą przysporzyć nam wielu niepotrzebnych problemów i nieprzyjemności. Warto dokładnie zapoznać się z cennikiem usług księgowych i dopasować je tak by były odpowiednie do skali i rodzaju naszego biznesu.

Zwykle jest tak, że im większy biznes prowadzimy, im więcej posiadamy dokumentów księgowych oraz im szerszą kadrę zatrudniamy tym koszty usług księgowych rosną. Zbyt wygórowany ceny usług księgowych, szczególnie na początku prowadzenia działalności, może być zbyt dużym obciążeniem dla naszej firmy. Dokonując wyboru firmy księgowej warto porównać oferty kilku firm konkurencyjnych oraz sprawdzić opinie ich klientów.

7. Odpowiedzialność za realizowane zlecenia

Dobre biuro rachunkowe powinno być w pełni odpowiedzialne za wykonywane rozliczenia i deklaracje z Urzędem Skarbowym ZUSem. Warto wybrać biuro rachunkowe, które będzie Cię reprezentowało oraz odpowiadało w twoim imieniu w przypadku kontroli skarbowej.

Masz pytania? Nie wiesz jakie biuro rachunkowe wybrać? Zaufaj specjalistom z GIT biuro rachunkowe Gdynia.

Rzetelne biuro rachunkowe z Gdyni dla Twojej firmy. Cenisz solidność, bezpieczeństwo czy nieszablonowe podejście do księgowości? Powierz nam swoją księgowość i wymagaj więcej.

Copyright © 2024 GIT Sp. z o. o. biuro rachunkowe z Gdyni. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja getknow