Spółka GiT - Siła solidnej Księgowości - Gdynia

Biuro księgowe online – jak działa?

Biuro księgowe online to niezwykle popularna forma prowadzenia rachunkowości w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Jest to niezwykle wygodna i sprawna w działaniu alternatywa dla księgowości tradycyjnej. Obie te opcje są do siebie bardzo podobne, a jedyną różnicą jest to, że dokumenty księgowe przesyłane do biura księgowego online za pośrednictwem internetu, dostępne są w każdej chwili dla firmy, bez konieczności osobistego kontaktu z biurem.


Internetowe biuro rachunkowe – na czym polega jego działanie?

internetowe biuro księgowe jest narzędziem, które pozwala sprawnie prowadzić działalność gospodarczą. Dzięki wykorzystaniu aplikacji internetowych, przedsiębiorca może z jego pomocą samodzielnie prowadzić rozliczenia firmy, jak również przekazać je do obsługi specjalistom jak nasze biuro księgowe w mieście Gdynia. Programy przeznaczone do obsługi księgowości internetowej pozwalają na komfortową i łatwą obsługę, a na podstawie wprowadzonych danych, system wykonuje różne działania jak generowanie deklaracji podatkowych, wystawianie faktur itp. Każda z operacji odbywa się pod nadzorem biura księgowego.

poprzez wykorzystanie opcji jakie daje księgowa przez internet można wykonywać cały szereg zadań, wśród których wymienić można między innymi:

 • generowanie dokumentów typu faktury, rachunki, deklaracje podatkowe i ubezpieczeniowe itp., które są dostępne do wydruku, jak również przesłania ich bezpośrednio do urzędu skarbowego, ZUS-u czy kontrahentów za pomocą poczty elektronicznej;
 • tworzenie baz danych oraz ewidencji;
 • obliczanie składek czy zobowiązań podatkowych;
 • prowadzenie księgi przychodów i rozchodów;
 • prowadzenie kadr i płac;
 • system magazynowy;
 • obsługa kasowo-bankowa, jak również bankowość online;
 • analizy i sprawozdania;
 • system samodzielnej windykacji;
 • prowadzenie kalendarza;
 • współpraca z platformami e-commerce;
 • itp.

Ważną zaletą internetowego biura księgowego są niższe koszty obsługi, które pozwalają sporo zaoszczędzić. Cała obsługa biura rachunkowego online pozostaje na najwyższym poziomie, oferując wszystko to czego możesz oczekiwać od najlepszego księgowego. O cechach dobrego biura rachunkowego pisaliśmy juz wcześniej .

Księgowa przez internet – dla kogo?

Biuro księgowe online to rozwiązanie doskonałe szczególnie dla małych przedsiębiorców, którym zależy na obniżeniu kosztów prowadzenia biznesu, a charakter prowadzonej działalności. Dotyczy to między innymi przedsiębiorców bazujących na księgowości uproszczonej – ryczały, KPiR lub dla niedużych Sp. Z O.O.. Internetowe biuro księgowe staje się dla nich wyjątkowo wygodnym wariantem, gdyż daje wiele możliwości, pozostawiając czas na właściwą działalność.

Księgowa przez internet to także dobra opcja dla większych firm z bardziej rozbudowaną księgowością. Pozwala ono na zwiększenie wygody obsługi firmy w zakresie rachunków, niemniej wielu przedsiębiorców tego typu stawia na księgowość w wariancie tradycyjnym. Warto jednak mieć na uwadze, że internetowe biuro księgowe obsługiwane przez profesjonalistów, pozwala uzyskać pełną obsługę i doradztwo księgowe online na podobnych zasadach jak w opcjach klasycznych.

Jakie warianty księgowości internetowej można znaleźć na rynku?

Każda firma, która poszukuje rozwiązań w zakresie biura księgowego online może skorzystać z kilku wariantów. Najtańszym i dostępnym od ręki sposobem na księgowość internetową będzie samodzielne prowadzenie księgowości w specjalnej aplikacji. W programie można dodawać koszty, wystawiać faktury, generować deklaracje podatkowe dla urzędów czy księgę przychodów i rozchodów. Jest to bardzo łatwa w obsłudze opcja, pozwalająca na wykonanie wszystkich niezbędnych działań w zasadzie z automatu – zapisy w KPiR, kwoty składek ZUS, rejestry i ewidencje czy wyliczanie kwot podatków do opłacenia, wszystko to można z powodzeniem wykonać z pomocą systemu. Idealnie sprawdzi się on w mikro firmach, w których prowadzona jest księgowość uproszczona.

Inną alternatywą jest księgowość obsługiwana przez biura księgowe, a obsługą całego systemu zajmują się specjaliści. Obowiązek rozliczeń itp. przekazany jest na ręce biura księgowego, które dokonuje wszelkich niezbędnych działań. To zdecydowanie najwygodniejsza z opcji.

Ciekawą formą są również propozycje oferowane przez banki, które w ramach połączenia z bankowym kontem firmowym na życzenie mogą zadbać o usługi księgowe. W zależności od banku, usługi te mogą być dostępne w różnych wariantach dostosowanych do indywidulnych potrzeb firmy.

Czy warto postawić na księgowość online?

Obsługa księgowa firmy, w tym doradztwo księgowe online to niezwykle wygodna forma dla większości firm. Każdą sprawę księgową można załatwić tutaj bez wychodzenia z domu i o każdej porze dnia i nocy. To wariant tańszy w porównaniu z księgowością tradycyjną, a przy tym aplikacje księgowe są na bieżąco aktualizowane, dlatego korzystając z nich nie trzeba nieustannie zgłębiać prawa podatkowego. Wszelkie dane wprowadzane do systemu są doskonale zabezpieczone, a biuro księgowe zajmujące się ich obsługą.

Rzetelne biuro rachunkowe z Gdyni dla Twojej firmy. Cenisz solidność, bezpieczeństwo czy nieszablonowe podejście do księgowości? Powierz nam swoją księgowość i wymagaj więcej.

Copyright © 2024 GIT Sp. z o. o. biuro rachunkowe z Gdyni. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja getknow